Sıcağı Sıcağına

Hemen De...

          Dün, bir önceki sınıfımdan öğrencim olan Elif gelmişti okulumuza.Anne babası da öğretmen olduğundan, bugün kendi okuluna gitmeyerek onlarla birlikte olmak istemişti.Elif isimli öğrencim bu sınıfımda da eksik değildi.Ve ben de Elif ismini çok seviyorum!
          Ben onları bir önceki nesil Elif'im ve bir sonraki nesil Elif'im olarak adlandırdım.Onlar da birbirlerini çok sevdiler ve gün boyunca birbirleriyle vakit geçirdiler.Tesadüfe bakın ki, ikisi de pembe giysiler içindeydiler bugün.
          Hava güzeldi ve son derste dışarı çıktık.Neredeyse okulun tamamı dışarıdaydı.Öğretmenler de öyle.Bir ara kiki Elif'imin bir arada olduğunu gördüm.İkisiyle birlikte resim çektirmek istedim.
"Ben iki nesil Elif'lerimle resim çekilmek istiyorum." dedim ve her ikisini de birer yanıma alarak öğretmen arkadaşımdan resmimimzi çekmesini rica ettim.Öğretmen arkadaşım, birkaç poz resmimimzi çekti.Sonra da Eliflere takıldı:
          "Şimdi ben resminizi çektim ya, siz de çalışmaya başlayınca bunun karşılılığında bana para verirsiniz."
          Birinci nesil Elif hiç düşünmeden, gülümseyerek "Oluur," dedi.İkinci nesil Elif ise güneşten kaçırmaya çalıştığı gözlerine ellerini siper ederek öğretmen arkadaşıma alttan alttan baktı ve gayet ciddi:
          "İki resim çekti, hemen de para istiyor," dedi.
          Öğretmen arkadaşım verecek cevap bulamadı.Epeyce güldük.

10.06.2016, Cuma Gülyalı Merkez İlkokulu, Ordu 1/B Sınıfı

Hiç yorum yok