Acı Ama Gerçek: Windows’la Sınanıyorum!

Artık kesin olarak eminim, şüphem kalmadı:AMD ve HP el ele vermişler, bir işkence aleti yapmışlar; sırf bana hayatımın çilesini çektirmek için.Üstelik bu kirli planlarına Microsoft’u da alet etmişler.
Yaklaşık iki haftadır elimde bir bilgisayar mevcut ve kullanmak durumunda kaldım. İşlemcisi AMD A10-8700p.Dahili Grafik kartı R6.Ayrıca R7 M350 harici grafik kartı mevcut. Bu bilgisayar sırf bana işkence aleti olsun diye üretilmiş üreticisi tarafından.  Allah’ım, bu bilgisayar yüzünden Windows 10 kullanmak zorunda kaldım. Nasıl hissettirdiğini şöyle tarif edeyim: Hani gurbet ellere gidersin de memleketini dibine kadar özlersin ya…Kavuşmak için gün sayarken, kendini yalnızlıklarla dolu bir yerde, özlemin zirvesinde bulursun ya…İşte tam olarak bu durumdayım şu an.  Tükenmişlik ve karamsarlığın doruklarında dolaşıyorum.Başım dönüyor.Her an yuvarlanabilirim.
Şimdi gelelim elimdeki işkence aletimin bana ettiklerine.Hangi dağıtımı kurduysam veya kurmaya çalıştıysam, sonuç simsiyah bir ekran!Bir şekilde kurmayı başarabildiklerimse(Bazı Ubuntu türevleri ve Debian Live), ilk yeniden başlatmamla aynı makus kaderi yaşadılar.Yaptığım araştırmalarımla ulaştığım sonuç, artık AMD’nin R6’yı desteklememesi oldu ki yaşadığım büyük hayal kırıklığını kelimelerle anlatabilmem imkansız .  Penguenler, komut satırı, komutlar, dağıtım logoları… Tekmili birden gözümün önünde dans etmedeler.Susuzuluklarını sonuna kadar yaşıyorum; iliklerime kadar hissediyorum.
Hadi anladım, fiziksel olarak sorun var da, sanal olarak ta aynı sıkıntı mı olur arkadaş!Virtualbox ile de bir çok dağıtım aynı sonu yaşadılar.Hay ben…. Dııııt!(Burasını siz hayal gücünüzle doldurun, ben sansürledim.  )
Neyse ki bu durum en fazla birkaç gün daha sürecek.Araştırmadayım, Pazartesi yeni bir bilgisayar sipariş vereceğim.Kurtulacağım bu azaptan Allah’ın izniyle.
Allah kimseleri Windows ile sınamasın.Amin!Siz de amin deyin dostlar, yoksa aynı şeylerle sınanırsınız.
Kalın sağlıcakla.

Tags:, ,

Add a Comment